Queer as Folk
 
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 

Sziasztok!

Eme oldal azrt jtt ltre, hogy kimutassuk tiszteletnket az gymond "ms" embertrsaink irnt. gy gondoljuk, hogy az letket tkletesen tkrzi A fik a klubbl cm sorozat. J bngszst kvnunk!

 
 

 
 
 
Ki a kedvenc prod?

Brian & Justin
Mickey & Ben
Lindsay & Mel
Emett & Ted
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 
 
 
 
 
Ki a kedvenc szerepld?

Brian
Justin
Mickey
Ben
Emmett
Teddy
Mel
Linds
Debbie
Hunter
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 
 
 
 
Freddie Mercury

Freddie Mercury (1946-1991)

Freddie Mercury (1946. szeptember 5. – 1991. november 24.) a Queen egyttes nekese, az 1970-es, '80-as vek egyik legnagyobb sztrja, s legsikeresebb eladja volt [1][2]. 1971 s 1991 kztt vilghrnvre s vagyonra tett szert, mint az egyttes tagja, s 1985-tl sikeres szlkarriert is folytatott. Olyan hres Queen slgerek fzdnek a nevhez, mint a Bohemian Rhapsody, a Somebody to Love, a We Are the Champions s a Crazy Little Thing Called Love. 1991-ben AIDS betegsgbl szrmaz szvdmnyek okoztk hallt, ami rirnytotta a figyelmet erre a betegsgre, s az AIDS-es betegek trsadalombl val kirekesztettsgre.

Szrmazs

A rajongk kztt gyakran tapasztalhat Freddie nemzeti eredetre vonatkoz zavar. Tbben gy vlik, hogy Freddie kaukzusi angol s perzsa skkel rendelkezik, vagy csak perzsa, irni szrmazssal. A valsg azonban az, hogy szmos zoroasztrinus perzsa meneklt el Perzsibl a muszlim invzi ell, s telepedett le Indiban, s tbb szz v alatt a helyi lakossgba asszimilldtak. Freddie szletsi anyaknyve indiaiknt hivatkozik r.

letrajz

Freddie Mercury eredetileg Farrokh Bulsara nven szletett a zanzibri Stone Townban, prszi indiai szlk gyermekeknt. Szlei Bomi s Jer Bulsara Zanzibrba vndoroltak ki azrt, hogy apja megtarthassa pnztrosi munkjt a Brit Kolniai Hivatalban. Nvrt Kashmirnak hvjk.

Tanulmnyait a Panchgani-i (Satara) (Bombay melletti) St. Peter's boarding school-ban kezdte, ahol elszr lpett nyilvnossg el a The Hectics nev egyttesben. Szintn a St. Peter's-ben kapta a Freddie becenevet. Ezutn 17 ves korig a mazagoni (Bombay) St. Mary's High School-ban tanult, majd csaldjval az 1964-es zanzibri forradalom ell Angliba meneklt.

Mikzben mr a Wreckage nev egyttesben nekelt, 1970-ben megismerkedett az akkor a Smile-ban zenl Roger Taylorral s Brian May-jel. Mikor azok egyttes nlkl maradtak, Freddie beszllt a zenekarba, gy indult el a Queen sikersorozata.
 
1979-ben

A '80-as vek elejn New Yorkban s Mnchenben lt, meglehetsen kicsapong letet. Mindkt vgrl s kzprl is gette a gyertyt, a Queen munkinak szneteiben fktelen mulatsgok kzponti figurja volt. Legends bulikat s partykat adott a legfelkapottabb brokban: egy alkalommal a teljes barti trsasgnak replt brelt, s a frissen felfedezett playboy-szigetre, Ibizra reptette ket. Ismert boltok s ruhzak nem egyszer zrs utn fogadtk, hogy vsrlsi szenvedlynek hdolhasson. Nem sajnlta a pnzt, a legdrgbb pezsgt s kavirt, a luxuslakosztlyt, a kokaint, a Concorde jegyeket, a drga ajndkokat, a virgokat s bkokat azoktl, akik fktelen letvitelhez trsulni vgytak. Bartsgval s szerelmvel sokan visszaltek, ezeket a keser trtneteket dalaiban rktette meg. Els szllemeze Mr. Bad Guy cmmel, 1985-ben jelent meg, s egy excentrikus, tlfttt, rzelmes vilgsztr nletrajznak, egyttal egy korszak lezrsnak tekinthet.

Londonban vsrolt villjnak feljtsa 1985-re kszlt el: a Japnban kszlt fabtorok, a Sotheby's aukciin hozzrtssel megszerzett kpek s krpitok, a koi pontyokkal kestett japnkert, a drga porcelnok, szmos macska s egyb viktorinus kellk kztt egy nyugodtabb letet kezdhetett.
 
Freddie Mercury szobra Montreux-ben (a fentebb lthat koncertkprl lett mintzva)

1987-ben duettet nekelt Montserrat Caballval: Barcelona cm daluk a kzelg spanyol nyri olimpia hivatalos dala lett. Hasonl cm operalemezkn Freddie Mercury mlt tenorpartnere volt a vilg egyik legnnepeltebb dvjnak.

1988 utn szinte alig mutatkozott a nyilvnossg eltt. A lesifotsok kpein egyre sovnyabb; a szakllas Freddie Mercury egszsgi llapotval kapcsolatos tallgatsok szinte folyamatoss vltak. Ritka nyilvnos szereplsei alkalmval az egykori party-sztr visszahzd fnemes benyomst keltette. Ugyanakkor folyamatosan s fantasztikus lendlettel dolgozott a Queen svjci s londoni stdijban, melyek eredmnyeknt a zenekar 1989-ben s 1991-ben is j albummal jelentkezett. 1991 szn, sovnyan s betegen mr azzal a tudattal nekelte szalagra a Queen drmai dalait, hogy azokat a kznsg mr csak a halla utn fogja hallani.

1991. november 23-n kzlemnyben tudatta a vilggal, hogy AIDS betegsgben szenved. [5] A hza eltt fotsok s operatrk szzai gyltek ssze – a tmeget a rendrsg tartotta fken. Msnap, 1991. november 24-n, vasrnap este aludt el rkre. Kt nappal ksbb, zrt kr zoroasztrinus temetsen vettek bcst tle. Fekete koporsjt egyetlen szl vrs rzsa dsztette, tjt Aretha Franklin dala ksrte. Hamvait mig ismeretlen helyre szlltottk. A Genfi-t partjn ll szobra s londoni hza egyarnt a rajongk zarndokhelye.

Zenei stlusa

Mercury a Queen egyttes zeneisgnek egyik f alaktja volt, olyan stlusbeli alapmveket szerzett, mint a progresszv rock Bohemian Rhapsody, a gospel Somebody to Love, a stadion rock We Are the Champions, a lrai It's a Hard Life, vagy a speed metal Princes of the Universe. A Greatest Hits vlogatslemezen szerepl dalok tbb mint felt rta. Tbbnyire zongorn szerezte a mveit, de volt kivtel is, pldul a Crazy Little Thing Called Love, melynek kedvrt pr akkordot megtanult akusztikus gitron jtszani.

Kifejezetten kedvelte a vaudeville zenket, a Queen korai korszakban nem egy ilyen dalt rt (Killer Queen, Bring Back That Leroy Brown).

Larry Lurex

1973-ban, a legels Queen album megjelense eltt Mercury Larry Lurex nven adta ki az I Can Hear the Music cm Beach Boys feldolgozst. A nvhasonlsg Gary Glitterhez nem vletlen, a dal az akkoriban mr divatjamlt glitter rock hagyomnyokat eleventette fel. A kislemez buks volt, br napjainkban gyjtk krben nagy rtknek rvend egy-egy eredeti pldny.

Szl albumok

Szlkarrierjre nem jellemzk az ilyen nagyv mvek, els eredeti stdialbuma, a Mr. Bad Guy a funk s az R&B jegyben szletett (akrcsak az 1980-as The Game Queen album). A Queenhez kpest szokatlanul knnyed a stlusa, mr-mr feltnleg popos, legtbb helyen pldul gitr helyett egyszer szintetiztor ksri az nekest.

Ezt tmasztja al tbb nyilatkozata is: „Szmomra a Queen dalai olyasvalamik, mint egy paprzsebkend”. „ John Lennon rhatott zenetes dalokat. Stevie Wonder is. De k ebben a szellemben is ltek. Esetkben biztos lehetett a hallgat, hogy azt s gy gondoljk, ahogy egy-egy bkedal szvegben nekeltk. n ms tpus vagyok. n jpofa dalokat rok, kellemes dallammal, s ez minden. Aztn rok egy msikat, s gy tovbb.”

Az opera irnti rajongst mr a Bohemian Rhapsody is jelezte, majd az 1988-as msodik eredeti stdialbumt, a Barcelont teljes egszben ennek a stlusnak szentelte. A m fogadtatsa vegyes volt, egyesek szerint ez „az els s eddig egyetlen lemez, amely valsgos rtelmet ad annak, hogy operanekes s rocksztr kzsen ad el valamit”, brli szerint stlusidegen mind az opertl, mind a knnyzentl.

 

Forrs: Wikipdia

In memoriam Freddie Mercury

Szex, Aids, Rock’n’Roll

l99l november 25-n a brit lapok „AIDS killed the Kign of Rock”, „The King of Queen Is Dead”, „Rockstar Freddie Died” cmekkel jelentek meg, hrl adva,hogy Freddie Mercury, a Queen nekese, frontembere, a mfaj egyik legnpszerbb figurja nincs tbb.

A hr vilgszerte sokkolta a rajongkat, s a mdiban - mint a legnagyobb sztrok esetben - Freddie Mercury halla alkalmbl is kln msorokat szenteltek a sztr emlknek, s a Queen fennllsa 2o ves trtnetnek.

A rdillomsok megszakts nlkl jtszottk a zenekar legnagyobb slgereit - Bohemian Raphsody,Radio Ga.-Ga, - a tv-csatornkon kln msorokban emlkeztek meg a vilg egyik legismertebb s legnpszerbb szrakoztat mvsznek a hallrl, amellyel kapcsolatban - brmennyire is baljslat volt a hr - egyik msor sem felejtette el megemlteni, hogy a rocksztr hallt az AIDS okozta.


A 13. AIDS-teszt pozitv

Freddie Mercury akkor mg felttelezett AIDS-es megbetegedsvel kapcsolatban az els hrek l987-ben jelentek meg a klnbz jsgokban. Kzvetlenl ezt megelzen Mercurynak kt volt bartja - pontosabban szeretje - is AIDS-ben halt meg, ezrt a rocksztr ismtelten alvetette magt az AIDS-tesztnek.

Freddie-nek az elz vekben - becslsek szerint - legalbb l00 frfival volt alkalmi kapcsolata, ezrt a nyolcvanas vek kzeptl kezdve rendszeresen elvgeztette az AIDS-tesztet, amelyek a korbbi vekben rendre negatvnak bizonyultak.

Freddie a hallos tletrl az jabb AIDS-teszt elvgzse alkalmbl rteslt, amikor orvosai kzltk vele, hogy a l3. tesztje HIV pozitvnak bizonyult. Freddie megdbbenssel fogadta a hrt, de gy dnttt, hogy a legszkebb s legbizalmasabb barti krn kivl senkinek nem szl az eredmnyrl, gy kollgi, s a Queen tagjai s vekig gyantlanul dolgoztak egytt az nekessel.

Freddie flt, hogy trsai nem rtik meg a helyzetet, s ez a plyafutsa cscsnjr zenekar azonnali vgt jelentette volna. Neki pedig mg nagy tervei, megvalsulatlan lmai voltak.Mgha a tovbbi turnzs lehetetlenn is vlt, szeretett volna nhny albumot elkszteni. 1989-ben gy szletett meg a Miracle, l99l-ben pedig az Innuendo.

Freddie sokig ketts jtkot ztt a rajongkkal s a mdia szereplivel is.A nyilvnossgnak sznt arca markns frfias, macho jelleg volt, s ezt a szerepet igyekezett nismerseinek felvonultatsval is megersteni.

Egy londoni brlaksban sokig egytt lt Mary Austinnal, majd benssges viszonyt alaktott ki Barbara Valentin nmet sznsznvel, aki szerepelt a Queen videiban is,s Freddie mindig hozz utazott el Mnchenbe,ha kikapcsoldsra, megrtsre vgyott. Az vek mlsval ezrt lett a bajor fvros valsgos msodik otthona, s idelis lczhely, ami Freddie igazi njt volt hivatva elfedni.

Mercury kzvetlen krnyezetben ugyanis nagyon jl tudtk, hogy a ltszat mennyire csalka, s valjban nem a szp lnyokat, hanem a szp fikat kedveli. Mgpedig felettbb, hatalmas szexulis tvggyal,olykor fkevesztett lvezettel.


A Queen ekkoriban mr kvzi egyttes volt, a tagok egy-egy dal vagy lemez felvtelre sszejttek, de a zenekar tagjai egymstl tvol, kln utakon jrtak.Igy Mercury is kln barti krt hozott ltre, amelynek egykori szerelmei s rk bartja ppgy tagjai volt,mint a a hza szemlyzethez tartoz „Phoebe” s „Joe”, vagy alkalmi s lland ismersei, mint Jim Hutton s Paul Prentet. Freddie nekik, valamint Jim Beachnek,a Queen menedzsernek mondta csak el a vizsglatok eredmnyt, maximlis titoktartst s megrtst krve tlk.

A londoni hzban ettl kezdve nem eshetett sz a betegsgrl, Freddie maga sem olvasni,sem beszlni nem volt hajland a betegsgrl, s amikor a televiziban olyan msort ltott, amiben az AIDS-rl esett sz, azonnal tkapcsolt egy msik csatornra.

Utlag azt kell mondani, hogy mr akkor, l987-ben nyilvnval jelei mutatkoztak Mercury betegsgnek.A rocksztr l987-ben - nmet bartnje s egykori szerelme, Barbara Valentin trsasgban utols alkalommal ltogatott el Ausztriba. t napot sznt a kirndulsra,de mr ekkor el kellett tntetnie, minden egyes nyilvnos megjelense alkalmval a Kaposi-szarkma jl lthat tneteit.Eleinte minden egyes alkalommal vastag sminket tett fel az arcra, a kezre,s brfelletnek egyb lthat rszeire,majd bartja,Hutton javaslatra szakllt nvesztett.

A betegsg els tnetei utn a fjdalmak is hamarosan jelentkeztek.Mindenekeltt a jobb lbban rzett olykor kibrhatatlan fjdalmat.Ezt a lbt l984-ben egy hannoveri koncerten eltrte, s a kr pontosan a trs helyn tmadta meg leginkbb.Ennek kvetkezmnyeknt az id mlsval egyre nehezebb vlt a jrsa, ksbb pedig mr csak vonszolta magt.Ennek ellenre az utols pillanatig elutastotta a jrgpet.

 

A Queen tagjainak beavatsa

A Queen tagjait l989 mjus 22-n egy vacsorn avatta be Freddie a szrny titokba.

l99l mjusban a Headlong cm kislemezhez kszlt viden mr nagyon jl szrevehetek voltak a betegsg kls jegyei. Mercury ekkorra mr nagyon lefogyott, arca beesett, bre egszsgtelenl spadt, pergamenszer volt.

De mg mindig remnykedett valami csodban.Erre utalt, hogy j lakst vett Svjcban, Montreux-ban, majd a Christie’s rversn l60000 fontrt megszerezte Tissot Kathleen Newton arckpe cm festmnyt, amely a fest szeretjt brzolta, hogy ezzel kestse pratlan gyjtemnyt.

l99l nyarra azonban tovbb rosszabbodott az llapota, s ezrt a bal vlla alatt egy kattert helyeztek fl az orvosok, amelyen keresztl intravnsan kapta a gygyszereket. Ezen a nyron kszltek rla az utols fotk a hza kertjben.

Augusztusban jabb rossz hrt kapott, ekkor rteslt rla,hogy egykori szerelme,a Queen volt menedzsere, Paul Prenter is meghalt AIDS-ben. A hr Mercury-t rendkivli mrtkben megviselte, tudta, rezte, hogy a kaszs mr krltte llkodik.

l99l szeptember 5-n Mary Austrin s Dave Clark s msok trsasgban mg „nnepelte” a 45. szletsnapjt, de ez az nnepsg mr nyomokban sem emlkeztetett a rgi nagy Mercury-pardkra.


l99l oktberben jelent meg a The Show Must Go On/Keep Yourself Alive cm kislemez, s a dalcmekkel kapcsolatosan Mercury betegsgvel sszekapcsolt spekulcik jelentek meg a sajtban, amit a Queen rszrl hivatalosan nem erstettek meg,de nem is cfoltak.

Az utols vele kszlt kislemez a These Are The Days Of Our Lives volt, amelynek B oldalra a Bohemian Rhapsody-t tettk fel.Ez a kislemez nem sokkal Freddie halla eltt jelent meg.


Az utols rk

Mercury 199l oktberben utazott el magnreplgpvel utoljra Montreux-be, a La Tourelle hzba. Ngy nappal az elutazs eltt rteslt rla, hogy legutols szerelmnek, Jim Huttonnak a msodik AIDS-tesztje is pozitv.Bcszni rkezett mindattl, ami az elz vtizedben lete fontos rszt alkotta. Itt s ekkor hatrozta el, hogy nem szedi tovbb a gygyszereket, feladja a kzdelmet a krral, inkbb meghal.Ettl kezdve a napokat tbbnyire plban s boxershortban,az gyon fekve tlttte,s hziorvosn, Dr Atkinsonon kivl mg tovbbi t specialista felgyelte az egyre roml llapott.

Mercury ekkor mr csak aludt, vagy a tvt nzte.Mary Austin s Dave Clark mindennap megltogatta, de Freddie mr alig tudott kommuniklni velk.Vendgei csak ltek az gya mellett, fogtk a kezt s srtak, vagy megprbltak vigasztal szavakkal enyhteni a knjait.


Br hivatalosan szinte az utols pillanatig nem jelentettk be, Mercury halla eltt tz nappal az ujsgirk, fotsok, televizisok, rdisok, a brit mdia kpviseli mr ott llomsoztak Freddie hza, a Logan Place l eltt. „Borzaszt rmhrekre” hivatkozva szerettk volna Mercury-t lefotzni, megszlaltani, de a hziak senkit nem engedtek be a kapun.Volt olyan nap, hogy a bentiek 7o fotst szmoltak ssze, akik mind arra vrakoztak,hogy vgre trtnjk valami, s le ne maradjanak a szenzcirl. Volt kztk, aki mr napok ta tborozott sszevissza rendetlensgben az utcn.k voltak okolhatk azrt a knnyebb balesetrt is, amely Roger Taylor,a zenekar dobosnak utols ltogatsa alkalmval trtnt, amikor a helysznre rkez zenszt a vakuk villansai teljesen elvaktottk, s kocsijval nekitkztt az egyik ott parkol rendrautnak.

A hziak az utols pillanatig elhrtottk a krdseket, de amikor a Daily Mirror tulajdonost,Robert Maxvellt a Kanari -szigeteknl holtan talltk meg a tengerben,a Mirror munkatrsnak faggatozsra - Hogy van ma Freddie? - a hz egyik alkalmazottja mgis vlaszolt, s kzlte: - Jobban,mint Maxvell!

Freddie krsnek megfelelen, a sztr hlszobjbl hozztartozi nem csinltak krtermet.Csupn egy vrtranzfzihoz szksges llvnyt helyeztek el az gya mellett.,egybknt minden a megszokott mederben folyt. Mercury letnek utols napjaiban mr nem tudott szilrd tpllkot maghoz venni, csupn gymlcsket s gymlcsleveket fogyasztott. Az llapotban a tisztlkods is komoly problmt jelentett volna szmra, ezrt rendszeresen lemosdattk. Freddie eleinte mg beszlt nhny mondatot a vele foglalkozkkal, krdezett, kvnsgai voltak, aztn mindinkbb elnmult, csak fekdt s nzeldtt, vgl teljesen apatikuss vlt, mr a krltte zajl esemnyek sem rdekeltk.Egyedl mr semmire nem volt kpes, nem tudta mozgatni irnytani az izmait, nem volt ereje nyelni,beszlni, hatalmas erfesztsre s koncentrcira volt szksge, ha egy egy mozdulatot akart tenni, vagy egy mondatot akart mondani.

Nhny nappal a halla eltt utoljra mg ltni akarta a festmnyeit,a porcellnjait,a gyjtemnyeit. Bartai lben vittk le a hz fldszintjre.Akik szemtani voltak a jelenetnek, ksbb azt lltottk, hogy ekkor Freddie elgedettnek s boldognak ltszott.

Amikor mr kzeledett a vg, november 22-n Jim Beach, a zenekar menedzsere is eljtt a hzba, hogy megbeszljk Freddie-vel s a krnyezetvel az AIDS-szel kapcsolatos sajtkzlemny szvegt, amelyet most mr ki kellett adni a rmmesk, pletykk elolaszlatsra. Az, hogy Freddie, aki mindvgig titkolta a betegsgt, hozzjrult-e egy ilyen kzlemny kiadshoz, egyltaln kpes volt-e mg felfogni a krltte trtn dolgokat ,titok.


Mindenesetre msnap Roxy Meade szvv bejelentette, hogy a sztr HIV-pozitv. A bejelentst kveten a hz eltt jsgirk, riporterek szzai jelentek meg, hogy a nhny soros kzlemnynl tbbet is megtudjanak, de a Logan Place ajtajai zrva maradtak. S mikzben az jsgirk kint az esben, virrasztva vrtk a hreket, bent a hzban a brsonytakarval bortott gyon, amelyrl korbban bszkn azt nyilatkozta, hogy akr hatan is knyelmesen elfrnnek rajta, Freddie Mercury haldoklott.

November 24-n hajnali hromkor radsul csaknem megfulladt egy mangtl Bartai megprbltak megetetni vele az sszevgott gymlcst,de egy darab megakadt a torkn, amit gy kellett kzzel kipiszklni a nyelcsbl. lete utols riban utolsszerelme, a szintn beteg Jim Hutton volt mellette.

Freddie ekkor mr alig adott letjeleket.Utoljra reggel hatkor jelezte - Pee! Pee!-,hogy szeretne kimenni az illemhelyre. Jim Hutton vitte ki a WC-re,de visszafel ismt csaknem fatlis baleset trtnt. Amikor Hutton le akarta fektetni az gyra, rossz mozdulatot tett,aminek kvetkeztben eltrte Freddie egyik bordjt Egy nagy reccsens hallatszott, s a trtt borda olyan hangot hallatott,mintha egy szraz fag trt volna el. Freddie fjdalmasan felvlttt s vonaglani kezdett knjban, de a kzelben lv Dr. Gordon Atkinson, a hziorvosa azonnal egy morfium injekcit adott be neki.Tudta ugyan, hogy Freddie allergis a morfiumra, de ekkor ez mr nem szmtott, fontosabb volt,hogy ne rezze a rtr iszony fjdalmakat.Dr Atkinson mr korbban kzlte Freddie krnyezetvel, hogy megtlse szerint Mercury legfeljebb keddig /26-ig/ lhet, e ennek is nagyon kicsi a valsznsge.

November 24-n dlutn utoljra jtt el a hzhoz Elton John, aki gy parkolt le a kocsijval, hogy tvoltartsa a riportereket a kapubejrattl. Freddie ekkor mr lthatan a halln volt.Ugy tnt, hogy mg tudja, rzkeli, mi trtnik krltte, de mr nem tud reaglni az esemnyekre.Valsznleg mg hallotta a hozz intzett szavakat, de mr a szemvel sem tudta jelezni, hogy megrti, amit mondanak neki. Merev tekintettel, kinyjtva mozdulatlanul fekdt az gyon. Dave Clark lt ekkor is az gya mellett s simogatta a kezt. Aztn Hutton Freddie egyik kedvenc macskjt is az gy szlre rakta, s az llat bundjra tette Freddie kezt, hogy mg egyszer megsimogassa a macska htt.

l8.3o-kor ismt nagy erfesztsbe kerlt, hogy tudassa Huttonnal, aki az gya mellett leste a kvnsgait, hogy ki kell mennie a WC-re.Hutton a dleltt trtnteket figyelembe vve nem akarta egyedl tmogatni a bartjt, ezrt lerohant a fldszintre segtsgrt.De mire visszartek, ks volt, Mercury gynemje csupa vz lett, a sztr mr nem uralta az anyagcserjt. Dave Clark szre sem vette, hogy a bartja bevizelt.Szemlyi gondozja, Peter Freestone s Hutton cserlte le alla az gynemt, s amig friss plt s nadrgot adtak r, megkrtk Clarkot, hogy hagyja el a szobt. .Mikzben Hutton megprblta felhzni a ruhkat,utoljra rezte, hogy Mercury mintha emelni szeretn a lbt...mintha segteni akarna, de aztn ertlenl visszahanyatlott az gyra. Tekintette megmerevedett, izmai elernyedtek. Halott volt. Mercury megelgedett s nyugodt arckifejezssel fekdt az gyon.Hutton, amikor rnzett bartjra, nagy megknnyebblst rzett, mert tudta, hogy Mercury nem rzi tbb a fjdalmakat.Rnzett az rra, a mutatk l8 ra 48 percet mutattak...


Hutton azonnal kiltott a szemlyzetrt, Phoebe-rt, Joe-rt, az orvosrt.Dave Clark az ajtbl jtt vissza. A szobba rohan Joe egy tkrrel mg megnzte, esetleg llegzik-e,de Mercury mr nem adott semmilyen letjelt.Szvverse lellt, pulzust nem lehetett kitapintani.

Freddie Mercury-t kinyjtoztattk az gyon, karjt a melln keresztbe tettk, egy kis teddymackt helyeztek az lbe, s gyertykat gyjtottak.Elszr Mary Austinnak telefonltak, aztn felhvtk a kocsijban Dr Atkinsont, aki azonnal visszafordult az esti forgalomban. Mary Austin azonnal felhvta Freddie szleit a vidki hzukban, akik hamarosan tnak indultak, s mg ks este megrkeztek,hogy elbcsztassk fikat a kensingtoni hzban.


A temets

Freddie - halla esetre - mr elre intzkedett,hogy mit kell tennie a hozztartozinak.A holttestet ezrt a lehet leggyorsabban elszlltottk a hztl.A halottszllt jfltjban rkezett meg, az gyrl a holttestet temeltk egy pompzatos tlgyfakoporsba s ismeretlen helyre, London nyugati rszbe a Ladbroke Grove kpolnba szlltottk

A hallhr jfl utn hsz perccel jutott a sajt tudomsra.A rendrsgnek azonban sikerlt megakadlyoznia, hogy a helysznre rkez jsgirk megakadlyozzk a kopors elszlltst.

A rajongk is percek alatt tudomst szereztek a hallhrrl, s mr az jszaka folyamn megkezddtt a virraszts a Garden Lodge eltt.Virgcsokrok, koszork szzait hoztk, gyertyt gyjtottak, nekeltek,vagy nma csendben gyszoltak.A hziak, amikor mr mindent elbortottak a virgok, idnknt bevittk a kertbe a csokrokat s a koszorkat.

Freddie Mercury holttestt l99l november 27-n hamvasztottk el a Harrod Road-i krematriumban. A temetsre Freddie Mercury elkpzelsei s kvnsga, az si zoroaszter valls szertartsa szerint kerlt sor. Mercury ragaszkodott ahhoz, hogy a gyszszertartsra csak szk krben kerlhet sor, a srnl csak a csald tagjai,valamint a legszkebb barti kr tagjai lehetnek jelen.

Nem sokkal kilenc ra utn a hideg tlies reggelen a koporst szllt fekete Rolls Royce befordult a temet kapujn.t, fekete Daimler-Benz halottaskocsi kvette, amelyek a virgokat, koszorkat, rszvtnyilvnt leveleket s tviratokat vittk.Mgttk hajtott az a ht Mercedes Limousine-bl ll konvoj, amelyben a gyszolk ltek. Az elsben Mary Austin s Dave Clark, a msodikban Jim Beach,a harmadikban pedig Joe, Phoebe s Jim Hutton,mint a legkzelebbi ismersk s bartok.

Mercury tlgyfakoporsjt fehr szatnlepellel takartk le, egy szl vrsrzsval disztettk az imahzban. A katafaltot Zarahusztra fehr leplekbe s svegekbe ltztt papjai vettk krl, si imdsgokat mormolva Ahura Mazda istenhez, a Blcs rhoz knyrgtek a halott lelki dvrt.A 25 perces szertarts az si avesztn nyelven zajlott, a papok csak akkor szlaltak meg angolul, amikor a negyven gyszolt felllsra vagy lelsre szltottk fel

A szertartsban szerepet kapott a rockzene is. Amig a koporst a ravatalozba vittk, Mercury kedvenc nekesnjnek, Aretha Franklinnek a Precious Lord,Take My Hand cm gospelje szlt, majd a You’ve Got A Friend cm dal kvetkezett.

Amikor pedig a kopors mellett a gyszolk is felsorakoztak, Freddie msik szenvedlyre emlkezve Verdi egyik operjbl csendlt fel egy rszlet.

A gyszszertartson megjelentek a Queen tagjai, tovbb Elton John is.Koszort kldtt David Bowie, a U2, Gary Glitter, Boy George, George Michael. Nemcsak a rajongk, de a rockvilg nagyjai is tudtk, ki tvozott krkbl.

Bke legyen veled Freddie!

Sebk Jnos

 

Peter Freestone s Freddie Mercury

Forrs: Zene.net

 
 

2010. Janur 29. (pntek)

Kijavtottam egy csom hibt, elgg elavult mr az oldal. :) Hogyha szeretntek, hogy rakjam fel a rszeket, rjtok a csetre vagy a vendgknyvbe!

 

 
 
 
 
Induls: 2005-11-10
 

Ide irhattok neknk valamit vagy csrolhatjtok az oldalt:e-mail cm: homo.gportal.hu@freemail.hu

 
 
 
Szerinted milyen az oldal?

llat!
Kirly!
Ennl jobb nem is lehetne!
Amikor megltom, rgtn ellvezek!
Zsenilis!
Fantasztikus!
J! Szeretlek titeket!
Kurva j!
Kolosszlis!
Kellemesen, nedvesen bizserget!
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 


 
Eltled a melegeket?

Nem semmi bajom velk
Nem, imdom ket.
Igen utlom ket.
Kik azok a melegek?
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 
 
 
 
 
Mi a legjobb Brian-ben?

MINDEN!!!!!!
A teste
A termszete
A szvege
Az arca
Semmi se...
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 
 
 
 
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!